Zadzwoń: +48 508 017 683
            wet.kontakt@amerlab.pl
godziny przyjęcia materiału
poniedziałek - piątek 8:15-12:00

INSTRUKCJA nr I/H-1

Jak przygotować KAŁ?

Należy zebrać trzy próbki kału w odstępach 1-3 dniowych w przeciągu 10 dni. Jeśli wypróżnienia występują rzadziej to należy zebrać próby z trzech kolejnych wypróżnień. W przypadku biegunki każdą próbę należy dostarczyć jak najszybciej od pobrania.
Próby należy zbierać do odpowiednich pojemników jednorazowych zakupionych w aptece i tylko w takich materiał do badań będzie przyjmowany.
Próba kałowa powinna być wielkości 1-2 orzechów włoskich.
Zebrane próby należy przechowywać w lodówce lub innym chłodnym miejscu.
Pojemniki z próbami należy opisać imieniem, nazwiskiem osoby od której pochodzi próba oraz datą pobrania materiału.
Próby należy dostarczyć/wysłać wszystkie razem, najlepiej w dniu zebrania ostatniej (powinny dotrzeć do laboratorium najpóźniej 48 godz. od ostatniego pobrania).

Jak pobrać KREW?

Krew do badań można oddać w punktach pobrań współpracujących z naszym Laboratorium (punkty pobrań). Krew pobrana w punkcie pobrań jest przekazana tego samego dnia do naszego laboratorium. Badanie zostanie wykonane zgodnie z wypełnionym zleceniem badania medycznego, które należy wypełnić i zostawić z pobraną próbą krwi.
Krew pełną, surowicę lub osocze do badań można pobrać w dowolnym punkcie pobrań krwi (nie pokrywamy kosztów pobrania  poza naszymi punktami pobrań). Należy dostarczyć ok. 5 ml krwi/surowicy/osocza. Po pobraniu materiał powinien być schłodzony do temp. +4oC. Probówkę należy opisać imieniem, nazwiskiem i datą pobrania krwi. Próbę wraz z wypełnionym formularzem należy dostarczyć do AmerLab.
Uwaga!
Do badań serologicznych należy dostarczyć surowicę, osocze lub krew pobraną do probówki z aktywatorem krzepnięcia.
Do badań PCR należy dostarczyć krew pełną pobraną do probówki morfologicznej z EDTA.

POBRANIE KRWI OD DZIECI DO 10 ROKU ŻYCIA JEST MOŻLIWE TYLKO PO WCZEŚNIEJSZYM TELEFONICZNYM KONTAKCIE Z AMERLAB!

Jak pobrać MOCZ?

Mocz należy pobrać do specjalnego pojemnika jednorazowego (zakupionego w aptece). Należy dostarczyć max. 50 ml moczu. Pojemnik z moczem należy opisać imieniem, nazwiskiem i datą pobrania próby.

Jak zbadać inny materiał biologiczny (plwocina, treść dwunastnicza, bioptaty, inne)?

Informacje udzielane są indywidualnie, drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczną.

Jak dostarczyć próby do laboratorium?
Wszystkie próby (kał, krew, inne) można dostarczyć osobiście (kontakt) lub wysyłać jako przesyłkę kurierską expresową tak by trafiły do laboratorium od poniedziałku do czwartku. Laboratorium nie odpowiada za opóźnienie w rozpoczęciu badania lub nie wykonanie badania wynikające z dni wolnych od pracy. Należy dokładnie zaplanować dni pobrania prób.
Badanie zostanie wykonane zgodnie z wypełnionym zleceniem badania medycznego. Wypełnione i podpisane zlecenie należy zostawić/wysłać razem z próbą do badania lub wysłać do nas drogą mailową w dniu wysłania próby do badania.
Należy pamiętać o zaznaczeniu na zleceniu opcji odebrania wyników (osobiście, list polecony, przesyłka kurierska).
Krew pobrana w punkcie pobrań współpracującym z Laboratorium AmerLab jest w tym samym dniu przekazana do naszego laboratorium.
Krew pobraną w innym punkcie pobrań należy dostarczyć w ciągu 24 godzin do naszego Laboratorium. Do tego czasu probówkę z krwią należy przechowywać w temp +4oC.
Wysyłka materiału do badań. Pojemniki z pobranym materiałem do badania należy zapakować w dwie przezroczyste torby foliowe. W przypadku wysyłki kurierskiej należy dodatkowo zapakować w torbę termiczną z wkładem chłodzącym oraz sztywne opakowanie zabezpieczające przed zgnieceniem.

Nie przestrzeganie powyższych zaleceń może wpłynąć na niepewny/zafałszowany wynik.

Pobierz formularz